Registrace je otevřena, stačí kliknout na ikonku v menu. 

Historie univerzity

13. března 2011 v 14:02
Zde můžete prostudovat historii univerzity Cataracta. Každý, kdo by tu chtěl studovat by se měl o tomto místě něco dozvědět.


Začátky
V roce 1482 se Erwan Lucas Cataracta rozhodl, že založí univerzitu dostupnou pro všechny. V té době studovali jen muži a navíc pouze ti z významných rodů. Hlavní Rada jeho návrh přijala a dala mu dva roky na prohledání celého světa a určení vhodného místa.
V roce 1484 se mu konečně podařilo najít odlehlý ostrov daleko od civilizace. Nechal na něm vybudovat hrad. Studium bylo zahájeno až v roce 1492. Důvodem byla smrt Erwana. Jeho syn Eliott Erwan Cataracta následoval otcova příkladu a stal se historicky prvním ředitelem.

Jak došlo k úpadku?
V roce 1973 se přes ostrov přehnalo jedno z největších tornád a zničilo celý ostrov. Tehdejší ředitel Jonathan Liam Cataracta začal znovu od začátku - nechal nakreslit plány zámečku s parkem, alejí a lesem. V roce 1974, kdy byly opravy v polovině, zemřel. Nikdo přesně neví jak, ale po týdnu, kdy byl pohřešován, ho moře vyvrhlo na pláž. Opravy pokračovaly až do dnešní doby. Na ostrov se totiž přihnalo další, naštěstí méně silné, tornádo a znovu zastavilo opravy. V roce 1996 se Sarah Isabell Cataracta rozhodla a opravy dokončila. Dnes je univerzita Cataratca otevřená dalším studentům.
 

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama